Siirry sisältöön
Lahjoita

Ihmiset

Olemme joukko nuorisoalan, pedagogiikan, tulevaisuudentutkimuksen, yhteiskunnallisen muutoksen, soveltavan taiteen ja vaikuttavuuden asiantuntijoita.

Lasten ja nuorten säätiö

Olli Alanen

Toimitusjohtaja

olli.alanen@nuori.fi

050 502 5007

Camilla Naatus

Operatiivinen johtaja, kumppanuudet

camilla.naatus@nuori.fi

050 462 2133

Merja Kokko

Kunta- ja oppilaitosyhteistyön päällikkö

merja.kokko@nuori.fi

044 240 3207

Aleksi Laine

Talous- ja hallintopäällikkö

aleksi.laine@nuori.fi

040 527 0454

Viestintä ja tapahtumat

Taina Tyrväinen

Viestintäpäällikkö

taina.tyrvainen@nuori.fi

044 551 1790

Jenni Helle

Viestinnän asiantuntija

jenni.helle@nuori.fi

050 411 5404

Tanja Ritvanen

viestinnän asiantuntija

tanja.ritvanen@nuori.fi

044 022 2741

Tiina Hyvönen

Tiina Hyvönen

Viestinnän asiantuntija

Opintovapaalla

Dreams-kouluvierailut

Wilhelm Hörhammer

Ohjelmapäällikkö

wilhelm.horhammer@nuori.fi

050 373 9229

Meri-Tuuli Lönn

Tuottaja

meri-tuuli.lonn@nuori.fi

044 508 8535

Glow-toiminta

Anna-Liisa Parkkinen

Ohjelmapäällikkö

anna-liisa.parkkinen@nuori.fi

050 308 4215

Mari-Anne Arpiainen

Projektipäällikkö

mari-anne.arpiainen@nuori.fi

044 777 2604

Maru Hietala

Projektipäällikkö

maru.hietala@nuori.fi

040 193 5259

Anna Jussilainen

Asiantuntija

anna.jussilainen@nuori.fi

050 320 7273

Linda Lopperi

Tuottaja

linda.lopperi@nuori.fi

040 145 7447

koristeellinen

Karoliina Tuominen

Harjoittelija

karoliina.tuominen@nuori.fi

Enna Angervuori

Asiantuntija

opintovapaalla

Spring-ideakilpailu

Eemeli Alanne

Ohjelmapäällikkö

eemeli.alanne@nuori.fi

040 675 7472

Katariina Tonttila

Tuottaja

katariina.tonttila@nuori.fi

0405405194

TET.fi-palvelu

Heidi Harju

Ohjelmapäällikkö

heidi.harju@nuori.fi

050 428 2031

Phuong Chu

Tuottaja
phuong.chu@nuori.fi
044 980 6648

Malva Envall

Asiantuntija

malva.envall@nuori.fi

040 500 1032

Riikka Lehtinen

Kumppanuuspäällikkö

riikka.lehtinen@nuori.fi

041 545 0800

Jani Loikkanen

Jani Loikkanen

Projektipäällikkö

jani.loikkanen@nuori.fi

040 168 7531

Tulevaisuuskoulu

Paula Tyrväinen

Ohjelmapäällikkö

paula.tyrvainen@nuori.fi

040 530 2988

Heidi Enbacka

projektipäällikkö, Framtidslabbet (svenskspråkig verksamhet)

heidi.enbacka@nuori.fi

040 131 9185

Ilpo Rybatzki

Ilpo Rybatzki

Taidekasvattaja

ilpo.rybatzki@nuori.fi

Mari Tähjä

Asiantuntija

mari.tahja@nuori.fi

050 567 1077

koristeellinen

Johanna Uttula

johanna.uttula@nuori.fi

Korkeakouluharjoittelija

Liity meihin

Tällä hetkellä meillä ei valitettavasti ole avoimia työpaikkoja tarjolla. Ilmoitamme avautuvista tehtävistä tällä sivulla ja somekanavillamme. Seuraa meitä somessa nimellä Lasten ja nuorten säätiö tai Instagramissa @lastenjanuortensaatio.

Löydät meidät

Liisankatu 27 A 5 00170 Helsinki

Talossa on hissi (käynti sisäpihan puolelta G-rapusta), mutta oma toimitilamme ei ole esteetön.

info@nuori.fi

Puhelin viestintään: 044 551 1790

Henkilökunnan yhteystiedot

Oheinen kuva: Helsingin kaupunginmuseo, Helsinkikuvia.fi
Valokuvaaja: Simo Rista

Pysy ajan tasalla

Tilaa Lasten ja nuorten säätiön uutiskirje, niin saat tuoreimmat kuulumisemme suoraan sähköpostiisi.

Tilaa uutiskirje
ToimintaSäätiöArtikkelit ja julkaisut
info@nuori.fi

Liisankatu 27 A 5 00170 Helsinki

Henkilökunnan yhteystiedot
LaskutustiedotRekisteriselosteSaavutettavuusseloste

© 2020 Lasten ja nuorten säätiö