Siirry sisältöön

Ihmiset

Olemme joukko nuorisoalan, pedagogiikan, tulevaisuudentutkimuksen, yhteiskunnallisen muutoksen, soveltavan taiteen ja vaikuttavuuden asiantuntijoita.

Lasten ja nuorten säätiö

Olli Alanen

Toiminnanjohtaja

olli.alanen@nuori.fi

050 502 5007

Camilla Naatus

Operatiivinen johtaja, kumppanuudet

camilla.naatus@nuori.fi

050 462 2133

Merja Kokko

Kunta- ja oppilaitosyhteistyön päällikkö

merja.kokko@nuori.fi

044 240 3207

Aleksi Laine

Talous- ja hallintopäällikkö

aleksi.laine@nuori.fi

040 527 0454

Samuel Maakala

Taloushallinnon assistentti

samuel.maakala@nuori.fi

Viestintä ja tapahtumat

Taina Tyrväinen

Viestintäpäällikkö

taina.tyrvainen@nuori.fi

044 551 1790

Jenni Helle

Viestinnän asiantuntija

jenni.helle@nuori.fi

050 411 5404

Reetta Koskinen

Tuottaja

reetta.koskinen@nuori.fi

040 837 6439

Heidi Enbacka

Ohjelmapäällikkö, Read Hour -kampanja

Vanhempainvapaalla

Dreams-kouluvierailut

Wilhelm Hörhammer

Ohjelmapäällikkö

wilhelm.horhammer@nuori.fi

050 373 9229

Meri-Tuuli Lönn

Tuottaja

meri-tuuli.lonn@nuori.fi

040 167 7252

Kestävä rahasuhde -toiminta

Anna-Liisa Parkkinen

Asiantuntija, projektipäällikkö

anna-liisa.parkkinen@nuori.fi

050 308 4215

Linda Lopperi

Koordinaattori

linda.lopperi@nuori.fi

040 145 7447

Mahdolliset maailmat -toiminta

Oskar Sandqvist

Asiantuntija, projektipäällikkö, säätiön ruotsinkielinen toiminta

oskar.sandqvist@nuori.fi

050 346 8725

Milla Minerva Mertanen

Asiantuntija

milla.mertanen@nuori.fi

050 572 8642

Sanoita parempi maailma -toiminta

Mari-Anne Arpiainen

Asiantuntija, projektipäällikkö

mari-anne.arpiainen@nuori.fi

044 777 2604

Liisi Virta

Tuottaja

liisi.virta@nuori.fi

040 707 7763

Taidot elämään -toiminta

Anna-Liisa Parkkinen

Asiantuntija, projektipäällikkö

anna-liisa.parkkinen@nuori.fi

050 308 4215

Anna Jussilainen

Asiantuntija

anna.jussilainen@nuori.fi

050 320 7273

Enna Angervuori

Asiantuntija

Opintovapaalla

TET.fi-palvelu

Heidi Harju

Projektipäällikkö

heidi.harju@nuori.fi

050 428 2031

Jani Loikkanen

Verkkopedagogiikan asiantuntija

jani.loikkanen@nuori.fi

040 168 7531

Wilma Kaasalainen

Korkeakouluharjoittelija (TET.fi-palvelu ja Tulevaisuussafari-hanke)

wilma.kaasalainen@nuori.fi

Tulevaisuuskoulu

Paula Tyrväinen

Ohjelmapäällikkö

paula.tyrvainen@nuori.fi

040 530 2988

Ilpo Rybatzki

Taidekasvattaja, AD

ilpo.rybatzki@nuori.fi

Otto Tähkäpää

Tulevaisuusasiantuntija

otto.tahkapaa@nuori.fi

044 305 2174

Tulevaisuussafari-toiminta

Sofia-Charlotta Kakko

Asiantuntija, projektipäällikkö

sofia.kakko@nuori.fi

041 434 2829

Anna Jussilainen

Asiantuntija

anna.jussilainen@nuori.fi

050 320 7273

Liity meihin

Meillä ei tällä hetkellä ole avoimia työ- tai harjoittelupaikkoja.

Voit kuitenkin halutessasi jättää meille avoimen hakemuksen sähköpostitse osoitteeseen info@nuori.fi.

Löydät meidät

Liisankatu 27 A 5 00170 Helsinki

Talossa on hissi (käynti sisäpihan puolelta G-rapusta), mutta oma toimitilamme ei ole esteetön.

info@nuori.fi

Puhelin viestintään: 044 551 1790

Henkilökunnan yhteystiedot

Pysy ajan tasalla

Tilaa Lasten ja nuorten säätiön uutiskirje, niin saat tuoreimmat kuulumisemme suoraan sähköpostiisi.

Tilaa uutiskirje
ToimintaSäätiöArtikkelit ja julkaisut
info@nuori.fi

Liisankatu 27 A 5 00170 Helsinki

Henkilökunnan yhteystiedot
LaskutustiedotRekisteriselosteSaavutettavuusseloste

© 2020 Lasten ja nuorten säätiö