Dreams 2015-2018

Kouluvuosi 2017-2018

4.4. Lauritsalan koulu, Lappeenranta / Tommy Lindgren

28.3. Harjavallan keskustan yläkoulu, Harjavalta / Pamela Tola

28.3. Varppeen koulu, Laitila / Pamela Tola

27.3. Raumanmeren peruskoulu, Rauma / Pamela Tola

27.3. Nanun koulu, Rauma / Pamela Tola

27.3. Rauman normaalikoulu, Rauma / Pamela Tola

7.3. Länsi-Porin koulu, Pori / Tommy Lindgren

6.3. Kuninkaanhaan koulu, Pori / Tommy Lindgren

6.3. Lavian yhtenäiskoulu, Pori / Tommy Lindgren

6.3. Porin lyseon koulu, Pori / Tommy Lindgren

27.2. Nummelanharjun koulu, Nummela / Essi Hellén

27.2. Nummen yhtenäiskoulu, Lohja / Essi Hellén

26.2. Pääskytien koulu, Porvoo / Essi Hellén

26.2. Pornaisten yhtenäiskoulu, Pornainen / Essi Hellén

16.2. Kirkkojärven koulu, Espoo / Krista Kosonen

13.2. Viherlaakson koulu, Espoo / Krista Kosonen

12.2. Itäkeskuksen peruskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

12.2. Malmin peruskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

12.2. Tapiolan koulu lk. 9, Espoo / Krista Kosonen

12.2. Tapiolan koulu lk. 7-8, Espoo / Krista Kosonen

7.2. Maikkulan yhtenäiskoulu, Oulu / Laura Peippo & Johannes ”Hatsolo” Hattunen

7.2. Ritaharjun koulu, Oulu / Laura Peippo & Johannes ”Hatsolo” Hattunen

6.2. Karihaaran koulu, Kemi / Laura Peippo & Johannes ”Hatsolo” Hattunen

6.2. Ounasjoen peruskoulu, Rovaniemi / Laura Peippo & Johannes ”Hatsolo” Hattunen

5.2. Korkalovaaran peruskoulu, Rovaniemi / Laura Peippo & Johannes ”Hatsolo” Hattunen

5.2. Aleksanteri Kenan peruskoulu, Sodankylä / Laura Peippo & Johannes ”Hatsolo” Hattunen

31.1. Vesilahden yläaste, Vesilahti / Pamela Tola

31.1. Hakkarin koulu, Lempäälä / Pamela Tola

29.1. Salpakankaan koulu, Hollola / Pamela Tola

29.1. Heinsuon koulu, Hollola / Pamela Tola

26.1. Maijamäen koulu, Naantali / Pamela Tola

26.1. Piispalähteen yläkoulu, Kaarina / Pamela Tola

25.1. Karjaan yhteiskoulu, Karjaa / Pamela Tola

25.1. Perniön yhteiskoulu, Salo / Pamela Tola

21.12. Nöykkiön koulu 9. lk., Espoo / Krista Kosonen

21.12. Nöykkiön koulu 7-8. lk., Espoo / Krista Kosonen

21.12. Espoonlahden koulu, Espoo / Krista Kosonen

11.12. Ruusutorpan koulu 9. lk., Espoo / Krista Kosonen

11.12. Ruusutorpan koulu 7-8. lk., Espoo / Krista Kosonen

8.12. Pohjois-Tapiolan koulu, Espoo / Krista Kosonen

8.12. Kaitaan koulu, Espoo / Krista Kosonen

7.12. Kaukajärven koulu, Tampere / Krista Kosonen

5.12. Hiekanpään koulu 9. lk., Pieksämäki / Krista Kosonen

5.12. Hiekanpään koulu 7-8. lk., Pieksämäki / Krista Kosonen

4.12. Martinkallion koulu, Espoo / Krista Kosonen

29.11. Korson yhteiskoulu 7-8. lk., Vantaa / Pete Parkkonen

29.11. Korson yhteiskoulu 9. lk., Vantaa / Pete Parkkonen

29.11. Tervakosken yhteiskoulu, Tervakoski / Tommy Lindgren

29.11. Karan koulu, Riihimäki / Tommy Lindgren

28.11. Ehnroosin koulu, Mäntsälä / Tommy Lindgren

28.11. Puistopolun peruskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

23.11. Raunistulan koulu, Kastun yksikkö, Turku / Krista Kosonen

23.11. Kotimäen koulu, Kaarina / Krista Kosonen

21.11. Katariinan koulu, Turku / Krista Kosonen

21.11. Hiidenkiven peruskoulu, Helsinki / Pete Parkkonen

21.11. Leppävaaran koulu, Espoo / Pete Parkkonen

17.11. Lehtisaaren koulu, Jyväskylä / Krista Kosonen

16.11. Töölön Yhteiskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

16.11. Vantaankosken koulu 7-8. lk., Vantaa / Krista Kosonen

16.11. Vantaankosken koulu 9. lk., Vantaa / Krista Kosonen

16.11. Isoniitun koulu, Klaukkala / Pete Parkkonen

16.11. Kartanonkosken koulu, Vantaa / Pete Parkkonen

10.11. Rantakylän yhtenäiskoulu, Mikkeli / Krista Kosonen

10.11. Mikkelin Lyseo, Mikkeli / Krista Kosonen

10.11. Urheilupuiston koulu, Mikkeli / Krista Kosonen

9.11. Anttolan koulu, Mikkeli / Krista Kosonen

9.11. Kalevankankaan koulu, Mikkeli / Krista Kosonen

18.10. Huutjärven koulu, Kotka / Tommy Lindgren

18.10. Helilän koulu, Kotka / Tommy Lindgren

18.10. Karhuvuoren koulu, Kotka / Tommy Lindgren

17.10. Kotkansaaren koulu, Keskuskoulu, Kotka / Tommy Lindgren

17.10. Langinkosken koulu, Kotka / Tommy Lindgren

11.10. Kaupungintalon valtaus, Kouvola / Krista Kosonen

6.10. Härkävehmaan koulu, Hyvinkää / Essi Hellén

6.10. Riihikallion koulu, Tuusula / Essi Hellén

5.10. Rajamäen yläaste, Nurmijärvi / Essi Hellén

5.10. Vehkojan koulu, Nurmijärvi / Essi Hellén

5.10. Askolan koulu, Askola / Essi Hellén

3.10. Nissnikun koulu, Masala / Tommy Lindgren

3.10. Kirkkoharjun koulu 9. lk., Kirkkonummi / Tommy Lindgren

3.10. Kirkkoharjun koulu 8. lk., Kirkkonummi / Tommy Lindgren

28.9. Veromäen yhtenäiskoulu, Vantaa / Tommy Lindgren

28.9. Martinlaakson koulu, Vantaa / Pete Parkkonen

27.9. Taivallahden peruskoulu, Helsinki / Tommy Lindgren

27.9. Myllypuron peruskoulu, Helsinki / Pete Parkkonen

21.9. Vuoniityn peruskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

21.9. Laajasalon peruskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

19.9. Koivusaaren koulu, Järvenpää / Krista Kosonen

19.9. Järvenpään yhteiskoulu, Järvenpää / Krista Kosonen

19.9. Keravanjoen koulu, Kerava / Krista Kosonen

7.9. Kilterin koulu, Vantaa / Krista Kosonen

7.9. Mikkolan koulu, Vantaa / Krista Kosonen

5.9. Sammon koulu, Tampere / Krista Kosonen

5.9. Silta-Lisä ja Silta-Niva, Tampere / Krista Kosonen

4.9. Puistolan yhtenäinen peruskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

4.9. Vartiokylän yläaste, Helsinki / Krista Kosonen

30.8. Meilahden yläaste, Helsinki / Krista Kosonen

30.8. Jakomäen peruskoulu, Helsinki / Krista Kosonen

Kouluvuosi 2016-2017

24.8. Takahuhdin koulu, Tampere/ Jani Toivola

24.8. Tampereen Rudolf Steiner-koulu, Tampere/ Jani Toivola

24.8. Pitkäjärven koulu, Kangasala/ Jani Toivola

25.8. Helsingin Uusi yhteiskoulu, Helsinki/ Jani Toivola

5.9. Pyhäselän koulu, Joensuu/ Pamela Tola

5.9. Pielisjoen koulu, Joensuu/ Pamela Tola

6.9. Outokummun koulu, Outokumpu/ Pamela Tola

6.9. Tuusniemen yhtenäiskoulu, Tuusniemi/ Pamela Tola

6.9. Hatsalan klassinen koulu, Kuopio/ Pamela Tola

7.9. Minna Canthin koulu, Kuopio/ Pamela Tola

7.9. Puijonsarven koulu, Kuopio/ Pamela Tola

7.9. Neulamäen koulu, Kuopio/ Pamela Tola

26.9. Haukilahden koulu, Espoo/ Essi Hellén

26.9. Espoon yhteislyseo, Espoo/ Essi Hellén

26.9. Kuitinmäen koulu, Espoo/ Essi Hellén

27.9. Jokivarren koulu, Orimattila/ Essi Hellén

27.9. Orimattilan yhteiskoulu, Orimattila/ Essi Hellén

27.9. Kukkasen koulu, Nastola/ Essi Hellén

5.10. Kymintehtaan koulu, Kouvola/ Pamela Tola

5.10. Hirvelän koulu, Kouvola/ Pamela Tola

5.10. Taavetin koulu, Taavetti/ Pamela Tola

6.10. Kimpisen koulu, Lappeenranta/ Pamela Tola

6.10. Joutsenon koulu, Joutseno/ Pamela Tola

6.10. Lauritsalan koulu, Lappeenranta/ Pamela Tola

7.10. Punkaharjun koulu, Punkaharju/ Pamela Tola

7.10. Kesälahden koulu, Kesälahti/ Pamela Tola

7.10. Arppeen koulu, Kitee/ Pamela Tola

10.10. Kaarilan koulu, Tampere/ Essi Hellén

10.10. Lielahden koulu, Tampere/ Essi Hellén

10.10. Pirkkalan yläaste, Pirkkala/ Essi Hellén

11.10. Pälkäneen yhteiskoulu, Pälkäne/ Essi Hellén

11.10. Anna Tapion koulu, Aitoo/ Essi Hellén

14.10. Saunalahden koulu, Espoo/ Pamela Tola

14.10. Pukinmäen peruskoulu, Helsinki/ Pamela Tola

17.10. Oulun Normaalikoulun, Oulu/ Essi Hellén

17.10. Maikkulan koulu, Oulu/ Essi Hellén

17.10. Vanhempainilta Maikkulan koululla, Oulu/ Essi Hellén

18.10. Ritaharjun koulu, Oulu/ Essi Hellén

18.10. Valtarin koulu, Ii/ Essi Hellén

18.10. Kuivaniemen koulu, Ii/ Essi Hellén

19.10. Ylikimmingin koulu, Oulu/ Essi Hellén

19.10. Merikosken koulu, Oulu/ Essi Hellén

19.10. Metsokankaan koulu, Oulu/ Essi Hellén

1.11. Syväkankaan koulu, Kemi/ Essi Hellén

1.11. Hepolan koulu, Kemi/ Essi Hellén

1.11. Lapinniemen koulu, Tervola/ Essi Hellén

2.11. Korkalovaaran peruskoulu, Rovaniemi/ Essi Hellén

2.11. Muurolan peruskoulu, Rovaniemi/ Essi Hellén

2.11. Ounasjoen peruskoulu, Rovaniemi/ Essi Hellén

2.11. Veräjäpellon koulu, Espoo/ Jani Toivola

2.11. Tiistilän koulu, Espoo/ Jani Toivola

3.11. Kartanon koulu x3, Järvenpää/ Tommy Lindgren

15.11. Huhtasuon yhtenäiskoulu, Jyväskylä/ Tommy Lindgren

15.11. Vaajakummun yhtenäiskoulu, Jyväskylä/ Tommy Lindgren

15.11. Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jyväskylä/ Tommy Lindgren

15.11. Vanhempainilta Kuokkalan yhtenäiskoululla, Jyväskylä/ Tommy Lindgren

15.12. Suutarinkylän peruskoulu, Helsinki/ Krista Kosonen

16.12. Pitäjämäen peruskoulu, Helsinki/ Krista Kosonen

16.12. Oulunkylän yhteiskoulu, Helsinki/ Krista Kosonen

21.12. Juvanpuiston koulu, Espoo/ Krista Kosonen

21.12. Porolahden peruskoulu, Helsinki/ Krista Kosonen

30.1. Peltolan koulu, Vantaa/ Jani Toivola

30.1. Sotungin koulu, Vantaa/ Jani Toivola

31.1. Kalasataman peruskoulu, Helsinki/ Jani Toivola

31.1. Arabian peruskoulu, Helsinki/ Jani Toivola

31.1. Yhtenäiskoulu, Helsinki/ Jani Toivola

8.2. Liedon keskuskoulu, Lieto/ Pamela Tola

8.2. Ilmaristen koulu, Lieto/ Pamela Tola

9.2. Suopellon koulu, Naantali/ Essi Hellén

9.2. Maskun Hemmingin koulu, Masku/ Essi Hellén

15.3. Puropellon koulu, Turku/ Tommy Lindgren

3.4. Viitaniemen koulu, Jyväskylä/ Pamela Tola

3.4. Mankolan koulu, Jyväskylä/ Pamela Tola

4.4. Vihtavuoren koulu, Vihtavuori/ Pamela Tola

4.4. Sydän-Laukaan koulu, Laukaa/ Pamela Tola

4.4. Tikkakosken yhtenäiskoulu, Tikkakoski/ Pamela Tola

10.4. Ressun peruskoulu, Helsinki/ Krista Kosonen

10.4. Järvenperän koulu, Espoo/ Krista Kosonen

11.4. Mankkaan koulu, Espoo/ Krista Kosonen

11.4. Kruunuhaan yläaste, Helsinki/ Krista Kosonen

18.4. Urheilupuiston koulu, Kouvola/ Tommy Lindgren

18.4. Iitin yläkoulu, Iitti/ Tommy Lindgren

18.4. Eskolanmäen koulu, Kouvola/ Tommy Lindgren

25.4. Tiirismaan peruskoulu, Lahti/ Jannika B

26.4. Armfeldtin koulu, Salo/ Krista Kosonen

26.4. Turun Lyseon koulu, Turku/ Krista Kosonen

27.4. Piikkiön yhtenäiskoulu, Kaarina/ Krista Kosonen

27.4. Valkeavuoren koulu, Kaarina/ Krista Kosonen

28.4. Vesalan yläasteen koulu, Helsinki/ Krista Kosonen

28.4. Pasilan peruskoulu, Helsinki/ Krista Kosonen

3.5. Veikkolan koulu, Kirkkonummi/ Jannika B

9.5. Saarnilaakson koulu, Espoo/ Krista Kosonen

9.5. Haagan peruskoulu, Helsinki/ Krista Kosonen

31.5. Pakilan yläasteen koulu, Helsinki/ Tommy Lindgren

31.5. Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu, Helsinki/ Tommy Lindgren

Kouluvuosi 2015-2016

14.10. Salpausselän koulu, Lahti/ Tommy Lindgren

27.10. Pohjois-Hervannan koulu, Tampere/ Jani Toivola

27.10. Kokemäen yhteiskoulu, Kokemäki/ Jani Toivola

28.10. WinNova, Pori/ Jani Toivola

29.10. Töölön yhteiskoulu, Helsinki/ Jani Toivola

29.10. Vartiokylän yläasteen koulu, Helsinki/ Jani Toivola

29.10. Kallahden peruskoulu, Helsinki/ Jani Toivola

2.11. Leppävaaran koulu, Espoo/ Jani Toivola

2.11. Kilon koulu, Espoo/ Jani Toivola

2.11. Olarin koulu, Espoo/ Jani Toivola

9.11. Ahtialan koulu, Lahti/ Jani Toivola

10.11. Järnefeltin koulu, Lohja/ Pamela Tola

10.11. Nummi-Pusulan koulu, Lohja/ Pamela Tola

11.11. Hyrylän yläaste, Tuusula/ Pamela Tola

11.11. Hyökkälän koulu, Tuusula/ Pamela Tola

11.11. Keravanjoen koulu, Kerava/ Pamela Tola

17.11. Vantaan seudun Steinerkoulu, Vantaa/ Pamela Tola

17.11. Strömborska skolan, Porvoo/ Pamela Tola

18.11. Hermannin koulu, Salo/ Pamela Tola

18.11. Armfeltin koulu, Salo/ Pamela Tola

18.11. Moision koulu, Salo/ Pamela Tola

23.11. Kilterin koulu, Vantaa/ Jani Toivola

23.11. Kalajärven koulu, Espoo/ Jani Toivola

23.11. Ahveniston koulu, Hämeenlinna/ Pamela Tola

23.11. Hämeenlinnan yhteiskoulu, Hämeenlinna/ Pamela Tola

23.11. Lyseon koulu, Hämeenlinna/ Pamela Tola

24.11. Tammelan koulukeskus, Tammela/ Pamela Tola

24.11. Kartanon koulu, Ypäjä/ Pamela Tola

24.11. Hirvikosken yhtenäiskoulu, Loimaa/ Pamela Tola

24.11. Etelä-Hervannan koulu, Tampere/ Tommy Lindgren

24.11. Hatanpään koulu, Tampere/ Tommy Lindgren

24.11. Linnainmaan koulu, Tampere/ Tommy Lindgren

27.11. Havukosken koulu, Vantaa/ Pamela Tola

27.11. Koivukylän koulu, Vantaa/ Pamela Tola

30.11. Aleksateri Kenen koulu, Sodankylä/ Pamela Tola

30.11. Korvatunturin koulu, Savukoski/ Pamela Tola

1.12. Kuuloliitto, Helsinki/ Jani Toivola

1.12. Ounasvaaran peruskoulu, Rovaniemi/ Pamela Tola

1.12. Ounasjoen peruskoulu ja Napapiirin yläaste 9 lk., Rovaniemi/ Pamela Tola

2.12. Helsingin Uusi yhteiskoulu, Helsinki/ Pamela Tola

2.12. Aleksis Kiven peruskoulu, Helsinki/ Pamela Tola

3.12. Klaukkalan yläaste, Nurmijärvi/ Pamela Tola

3.12. Nurmijärven yhteiskoulu, Nurmijärvi/ Pamela Tola

7.12. Riihikallion koulu, Tuusula/ Pamela Tola

7.12. Kalliomaan koulu, Tuusula/ Pamela Tola

16.12. Järvenpään yhteiskoulu, Järvenpää/ Pamela Tola

16.12. Sipoonjoen koulu, Sipoo/ Pamela Tola

16.12. Sipoonlahden peruskoulu, Sipoo/ Pamela Tola

18.12. Laajasalon peruskoulu, Helsinki/ Pamela Tola

18.12. Porolahden peruskoulu, Helsinki/ Pamela Tola

7.1. Käpylän peruskoulu, Helsinki/ Pamela Tola

25.1. Palokan koulu, Jyväskylä/ Jani Toivola

25.1. Kuokkalan yhtenäiskoulu, Jyväskylä/ Jani Toivola

25.1. Kilpisen yhtenäiskoulu, Jyväskylä/ Jani Toivola

26.1. Vaajakosken yhtenäiskoulu, Jyväskylä/ Jani Toivola

26.1. Vaajakummun koulu, Jyväskylä/ Jani Toivola

26.1. Viitaniemen koulu, Jyväskylä/ Jani Toivola

26.1. Liminganlahden yhtenäiskoulu, Liminka/ Pamela Tola

26.1. Tupoksen Yhtenäiskoulu, Liminka/ Pamela Tola

27.1. Merikosken yläaste, Oulu/ Pamela Tola

27.1. Oulun Normaalikoulun perusaste, Oulu/ Pamela Tola

2.2. Latokartanon koulu, Helsinki/ Essi Hellén

3.2. Oulunkyläs yhtenäiskoulu, Helsinki/ Essi Hellén

8.2. Pohjolanrinteen koulu, Riihimäki/ Jani Toivola

8.2. Pohjolanrinteen koulu, Riihimäki/ Jani Toivola

10.2. Meilahden yläasteen koulu, Helsinki/ Essi Hellén

10.2. Luostarivuoren koulu, Turku/ Tommy Lindgren

10.2. Puropellon koulu, Turku/ Tommy Lindgren

10.2. Vasaramäen koulu, Turku/ Tommy Lindgren

11.2. Jokelan yläaste, Tuusula/ Essi Hellén

15.2. Lehtikuusen koulu, Vantaa/ Essi Hellén

16.2. Mainingin koulu, Espoo/ Essi Hellén

16.2. Espoon yhteislyseon koulu, Espoo/ Essi Hellén

19.2. Vantaankosken koulu, Vantaa/ Jani Toivola

19.2. Vantaankosken koulu, Vantaa/ Jani Toivola

7.3. Kartanon koulu, Järvenpää/ Essi Hellén

8.3. Sipoonjoen koulu, Sipoo/ Essi Hellén

8.3. Sipoonlahden koulu, Sipoo/ Essi Hellén

15.3. Järvenpään yhteiskoulu, Järvenpää / Essi Hellén

21.3. Uramon koulu, Riihimäki/ Jani Toivola

21.3. Uramon koulu, Riihimäki/ Jani Toivola

30.3. Mainingin koulu, Espoo/ Essi Hellén

30.3. Espoon Yhteislyseon koulu, Espoo/ Essi Hellén

6.4. Vehkalahden koulu, Hamina/Tommy Lindgren

7.4. Hirvelän koulu, Kouvola/ Tommy Lindgren

7.4. Kouvolan yhteiskoulu, Kouvola/ Tommy Lindgren

7.4. Myllykosken yhteiskoulu, Kouvola/Tommy Lindgren

11.4. Lintumetsän koulu, Espoo/ Essi Hellén

13.4. Helsingin suomalais-ranskalainen koulu, Helsinki/ Essi Hellén

19.4. Torpparinmäen peruskoulu, Helsinki/ Essi Hellén

19.4. Kannelmäen peruskoulu, Helsinki/ Essi Hellén

20.4. Variskan koulu, Vaasa/Tommy Lindgren

20.4. Vöyrinkaupungin koulu, Vaasa/ Tommy Lindgren

21.4. Seinäjoen lyseo, Seinäjoki/Tommy Lindgren

21.4. Seinäjoen yhteiskoulu, Seinäjoki/ Tommy Lindgren

22.4. Ruusuvuoren koulu, Vantaa/ Essi Hellén

22.4. Jokiniemen koulu, Vantaa/ Essi Hellén

27.4. Hämeenkylän koulu, Vantaa/ Jani Toivola

23.5. Mäntysalon koulu, Nurmijärvi/ Jani Toivola