Dreams i skolorna

Dreams skolbesöken är cirka 45 minuter långa och avgiftsfria för alla Finlands högstadieskolor och andra stadiets läroverk. Om du har intresse för ett skolbesök anmäl er skola med HÄR >

Följ denna kalender för att veta var våra Dreamsters gör sina skolbesök:

2019-2020

22.11. Grundskolan Norsen grupp 3, Helsingfors / Christoffer Strandberg

22.11 Grundskolan Norsen grupp 2, Helsingfors / Christoffer Strandberg

22.11. Grundskolan Norsen grupp 1, Helsingfors / Christoffer Strandberg

21.11. Hagelstamska skolan grupp 3, Grankulla / Christoffer Strandberg

21.11. Hagelstamska skolan grupp 2, Grankulla / Christoffer Strandberg

21.11. Hagelstamska skolan grupp 1, Grankulla / Christoffer Strandberg

13.11. Lyceiparkens skola, Borgå / Christoffer Strandberg

13.11. Strömborgska skolan, Borgå / Christoffer Strandberg

12.11. Lovisa gymnasium, Lovisa / Christoffer Strandberg

12.11. Kotka svenska samskola, Kotka / Christoffer Strandberg

6.11. Helsinge gymnasium grupp 2, Vanda / Christoffer Strandberg

6.11. Helsinge gymnasium grupp 1, Vanda / Christoffer Strandberg

25.10. Svenska samskolan i Tammerfors / Robson Lindberg

24.10. Yrkesakademin i Österbotten, Närpes / Robson Lindberg

24.10. Optima, Nykarleby / Robson Lindberg

23.10. Yrkesakademin i Österbotten, Jakobstad / Robson Lindberg

23.10. Korsholms högstadium, Korsholm / Robson Lindberg

22.10. Ådalens skola, Kronoby / Robson Lindberg

22.10. Donnerska skolan grupp 3, Karleby / Robson Lindberg

22.10. Donnerska skolan grupp 2, Karleby / Robson Lindberg

22.10. Donnerska skolan grupp 1, Karleby / Robson Lindberg

21.10. Yrkesakademin i Österbotten grupp 3, Vasa / Robson Lindberg

21.10. Yrkesakademin i Österbotten grupp 2, Vasa / Robson Lindberg

21.10. Yrkesakademin i Österbotten grupp 1, Vasa / Robson Lindberg

1.10. Åshöjdens grundskola, Helsingfors / Robson Lindberg

26.9. Dalsbruks skola, Kimitoön / Robson Lindberg

25.9. Ekenäs gymnasium, Ekenäs / Robson Lindberg

25.9. Axxell i Karis / Robson Lindberg

16.9. Mattlidens gymnasium grupp 2, Esbo / Robson Lindberg

16.9. Mattlidens gymnasium grupp 1, Esbo / Robson Lindberg

2.9. Hoplaxskolan, Helsingfors / Robson Lindberg

13.8. Tölö gymnasium grupp 2, Helsingfors / Robson Lindberg

13.8. Tölö gymnasium grupp 1, Helsingfors / Robson Lindberg

2018-2019

28.5. Höjdens skola, Raseborg / Robson Lindberg

28.5. Mikaelskolan, Ekenäs / Robson Lindberg

18.5. Tegengrenskolan, Vorå / Robson Lindberg

18.5. Vasa övningsskolas gymnasium, Vasa / Robson Lindberg

17.5. Korsholms gymnasium, Korsholm / Robson Lindberg

10.5. Winellska skolan, Kyrkslätt / Robson Lindberg

8.5. Svenska Privatskolan i Uleåborg grupp 2, Uleåborg / Robson Lindberg

8.5. Svenska Privatskolan i Uleåborg grupp 1, Uleåborg / Robson Lindberg

6.5. Skärgårdshavets skola, Korpo / Robson Lindberg

6.5. Kyrkbackens skola, Nagu / Robson Lindberg

21.3. Axxell Karis, Karis / Robson Lindberg

21.3. Kimitoöns gymnasium, Kimito / Robson Lindberg

13.3. Pargas Svenska gymnasium, Pargas / Robson Lindberg

13.3. Sarlinska skolan grupp 3, Pargas / Robson Lindberg

13.3. Sarlinska skolan grupp 2, Pargas / Robson Lindberg

13.3. Sarlinska skolan grupp 1, Pargas / Robson Lindberg

12.3. Axxell Åbo, Åbo / Robson Lindberg

11.2. Helsinge gymnasium grupp 2, Vanda / Robson Lindberg

11.2. Helsinge gymnasium grupp 1, Vanda / Robson Lindberg

5.2. Hangö högstadium, Hangö / Robson Lindberg

10.1. Virkby gymnasium, Lojo / Robson Lindberg

10.1. Källhagens skola, Lojo / Robson Lindberg

24.9. Östra Nylands yrkesinstitut Inveon grupp 2, Borgå / Jannika B

24.9. Östra Nylands yrkesinstitut Inveon grupp 1, Borgå / Jannika B

13.9. Korsholm högstadium, Korsholm / Christoffer Strandberg

13.9. Yrkesakademin i Österbotten grupp 2, Vasa / Christoffer Strandberg

13.9. Yrkesakademin i Österbotten grupp 1, Vasa / Christoffer Strandberg

12.9. Optima, Nykarleby / Christoffer Strandberg

12.9. Kronoby gymnasium, Kronoby / Christoffer Strandberg

12.9. Karleby svenska gymnasium, Karleby / Christoffer Strandberg

11.9. Sursik skola, Pedersöre / Christoffer Strandberg

11.9. Optima grupp 3, Jakobstad / Christoffer Strandberg

11.9. Optima grupp 2, Jakobstad / Christoffer Strandberg

11.9. Optima grupp 1, Jakobstad / Christoffer Strandberg

7.9. Tölö gymnasium, Helsingfors / Christoffer Strandberg

6.9. Ekenäs gymnasium, Ekenäs / Christoffer Strandberg

6.9. Axxell, Karis / Christoffer Strandberg

6.9. Virkby gymnasium, Lojo / Christoffer Strandberg

5.9. Pargas svenska gymnasium, Pargas / Christoffer Strandberg

5.9. Axxell, Pargas / Christoffer Strandberg

2017-2018

23.3. Korsholms gymnasium, Korsholm / Christoffer Strandberg

22.3. Yrkesakademin i Österbotten, Närpes enhet / Christoffer Strandberg

22.3. Högstadiet i Petalax, Petalax / Christoffer Strandberg

21.3. Ådalens skola, Kronoby / Christoffer Strandberg

21.3. Ådalens skola, föräldramöte, Kronoby / Christoffer Strandberg

21.3. Tegengrenskolan, Vorå / Christoffer Strandberg

21.3. Haga skola, Vasa / Christoffer Strandberg

16.3. Sveps ungdomsverkstad / Prakticum, Helsingfors / Christoffer Strandberg

15.3. Hoplaxskolan, Helsingfors / Christoffer Strandberg

15.3. Mattlidens gymnasium, Esbo / Christoffer Strandberg

13.3. Dalsbruks skola, Kimito / Christoffer Strandberg

13.3. Axxell utbildning ab Brusaby-enhet, Kimito / Christoffer Strandberg

8.2. Skärgårdshavets skola, Korpo / Christoffer Strandberg

8.2. Kyrkbackens skola, Nagu / Christoffer Strandberg

11.12. Botby grundskola, Helsingfors / Christoffer Strandberg

4.12. Kungsvägens skola, Sibbo / Christoffer Strandberg

16.11. Donnerska skolan, Karleby / Christoffer Strandberg

16.11. Oxhamns skola, Jakobstad / Christoffer Strandberg

16.11. Carleborgskskolan, Nykarleby / Christoffer Strandberg

15.11. Vasa Övningskola, Vasa / Christoffer Strandberg

15.11. Närpes högstadieskola, Närpes / Christoffer Strandberg

15.11. Kristinestads högstadieskola, Kristinestad / Christoffer Strandberg

31.10. Lovisanejdens högstadium åk 7, Lovisa / Christoffer Strandberg

31.10. Lovisanejdens högstadium åk 8, Lovisa / Christoffer Strandberg

31.10. Lovisanejdens högstadium åk 9, Lovisa / Christoffer Strandberg

24.10. Mikaelskolan, Ekenäs / Christoffer Strandberg

24.10. Höjdens skola, Tenala / Christoffer Strandberg

2016-2017

9.5. S:t Olofsskolan åk.9, Åbo / Christoffer Strandberg
9.5. S:t Olofsskolan åk.8, Åbo / Christoffer Strandberg
4.5. Svenska samskolan i Tammerfors / Jannika B
3.5. Winellska skolan, Kyrkslätt / Jannika B
25.4. Tiirismaa högstadieskola, Lahtis / Jannika B
11.4. Strömborska skolan, Borgå / Jannika B
11.4. Lyceiparkens skola, Borgå / Jannika B
11.4. Ekenäs högstadieskola, Ekenäs / Christoffer Strandberg
11.4. Centrumskolan, Hangö / Christoffer Strandberg
10.4. Karis svenska högstadium, Karis / Christoffer Strandberg
10.4. Hangö högstadium, Hangö / Christoffer Strandberg
7.4. Källhagens skola, Lojo / Christoffer Strandberg
14.3. Hagelstamska skolan, Grankulla / Jannika B
14.3. Grundskolan Norsen åk.9, Helsingfors / Jannika B
13.3. Rudolf Steinerskolan, Helsingfors / Christoffer Strandberg
13.3. Grundskolan Norsen åk.7-8, Helsingfors / Christoffer Strandberg
7.3. Lagstads skola, Esbo / Christoffer Strandberg
7.3. Helsinge skola, Vanda / Christoffer Strandberg
28.2. Mattlidens skola åk.9, Esbo / Christoffer Strandberg
28.2. Mattlidens skola åk.8, Esbo / Christoffer Strandberg
16.2. Storängens skola åk.9, Esbo / Christoffer Strandberg
16.2. Storängens skola åk.8, Esbo / Christoffer Strandberg
15.2. Åshöjdens grundskola, Helsingfors / Jannika B

De finskspråkiga skolbesöken hittar du här >